Озеро Догяска

Герешаска або, як його частіше називають, Догяска -  це мальовниче гірське озеро, що лежить в середині масиву Свидовець.

фотоwww.zoomi.com.ua

Озеро льодовикового походження у Рахівському р-ні Закарпатської обл. Лежить на пд.-зх. схилі г. Догяска (1764 м) масиву Свидовець на вис. 1577 м над р.м. Довжина 125 м, ширина 110 м, площа 1.2 га, глибина до 1.2 м. Улоговина має форму неправильного прямокутника, обмежена широким моренним валом. Північні береги заросли осокою. Живиться переважно сніговими водами. Температура води влітку низька (у червні +10°, +11°). Водоростей мало, з фауни найпоширеніші мікроскопічні ракоподібні. Об`єкт туризму.

“Географічна енциклопедія України”

Поблизу тихої води озера безліч мандрівників щороку знаходять місце для відпочинку, милуючись казковими пейзажами. Довкола озера безліч зручних місць для біваку, в святкові дні тут можна споглядати справжнє паломництво туристів.  Розташування озера дозволяє логічно прокладати маршрути по масиву, саме з ночівлею  на Догясці.
Зауважимо, що на прилеглих територіях озера  відсутні “дрова” для розведення багаття. Рубати та різати жереб заборонено, тож будьте сумлінні та користуйтесь пальниками!!! Знищення рослинності (жерепу) наносить непоправної шкоди!!!


Насолоджуйтесь красою озера , мандрууйте та ставтесь до нього з повагою…
Не лишайте сміття, а прихопіть ще й трохи залишеного не сумлінними створіннями…