Свірзский замок

Свірзький замок ( Свиржский замок) знаходиться в Перемишлянському районі Львівської області. Перші згадки замку датуються  1530 роком, тоді він належав  родові Свірзьких. Сучасним виглядом він завдячує графу О. Цетнеру , що володів замком з середини XVII ст.

Замок стоїть на горі Белз і був оточений болотами, оборонну споруду довершували рови та розвідний міст.  В часи українсько-польської війни в 1648—1654 рр. замок не раз захоплювали.  Однак 1672, під час походу турків на Львів, він таки вистояв турецьку облогу.  В роки Першої світової війни  замок згорів вдруге, та в 1925 році був відбудований знову.

В радянські часи замок було передано  на баланс спілки архітекторів, та почалась централізована реставрація. Планувалось створити базу відпочинку, в ході робіт було змінене внутрішнє планування замку. Було зроблено дві третіх реставраційних робіт. На жаль, на даний момент замок знаходиться у вкрай критичному стані та потребує термінового ремонту.  Підтримка замку у “належному” стані вдається лише силами адміністрації.  Зраз проходить акція з підтримки замку “Благодійна ніч у Свірзькому замку“.

Як і всі замки, Свірзький має свого привида. Як розповідають легенди, за часів  українсько-польської війни в замку працювала красуня дівчина, що закохалась в молодого татарина. Татари тримали осади та ніяк не могли захопити фортецю. Бажаючи сподобатись коханому загарбнику, дівчина потай відчинила браму та впустила загін турків до замку. Свірзький замок захопили , а дівчину підступний татарин скинув в колодязь. З тих часів блукає замком дівчина, та не в силах знайти спокій, зачиняє за собою всі двері.  Бу.

Вагомим етапом сучасної історії замку стала кіно кар’єра. В замку знімали багато епізодів кінофільму  “Д’Артаньян і три мушкетери” тут труїли Констанцію, обирали чим саме страчувати підступну Міледі ( “чем будем рубить, мечем или топором?” ), тут снідали мушкетери під градом куль та інші епізоди. Також в замку знімали продовження  фільму про мушкетерів та інші картини.

Зараз замок відкритий для відвідувачів, але, якщо ви бажаєте потрапити в середину, варто заїжджати в будні дні, коли є хтось з адміністрації (в вихідні дні замок зачинено). На жаль замок не фінансується, тож не соромтесь робити пожертви на реставрацію. Дізнатись більше про те як підтримати замок можна тут.

Дістатись замку зі Львова ви можете маршруткою, що відправляється з 5-ї автостанції (кільце в кінці вулиці Зеленої). Маршрутка на Перемишля через Бібрку. Дорога займе близько години та коштуватиме  12 грн.

Насолоджуйтесь мандрами!!!
Приєднуйтесь до справи відновлення замку…