Клевань “тунель кохання”

Чи бувало у вас так, що ви приїжджали на вокзал і брали квитки на будь-який потяг, а потім їхали? Щоправда, зазвичай ми встигали переглянути інформацію щодо міста і накидати приблизний план дій. Цього разу все вийшло навпаки – квитки ми взяли заздалегідь, але навіть не подумали бодай якось розчехлитися із часом і цікавинками.

Тож в Клевань (Рівненська область) ми приїхали о пів на шосту ранку. (потяг 363/364 Київ-Ковель) Вокзал зустрів написом “Коливань”. У вокзального наглядача спитали де тут є старий тунель. Він якось дивно посміхнувся і сказав “Тунель кохання”( клевань тоннель любви). Скільки пафосу! Але і стільки ж логіки. Назву і популярність тунель отримав через, знову ж таки, свою популярність у молодят, що приїздять сюди знімати весільні фотосесії. Щоправда, наглядач нас попередив, що залізниця та хоч і забирає ліворуч від основної колії за старий вокзал є діючою, і по ній їздить тепло/електровоз. В останньому ми дуже швидко переконалися. Місце виявилося і справді чарівним. Взагалі воно більше нагадувало щось фентезійне, особливо коли зійшло сонце. Складалося враження очікування появи звідкілясь чи то єдинорога, чи то якихось інших фентезійних створінь. Праворуч від колії часом відкривався вид на таке ж казкове болото. Ми спробували пройти тунель,  здавалося, що ми бачили його завершення, але то були лише тимчасові просвіти. Якщо ви вирішите повторити наш подвиг і спробувати дістатися кінця тунелю – відпишіть чи вдалося, а ще будьте обережні, бо від бла-блавозу на траві лишається мазут/масло і ви можете невідворотньо забруднити світлі речі, такі як штани.

Власне, в цьому пгт більше нічого і не має. Окрім, замку і старого наполовину відреставрованого поляками римо-католицького костелу, що знаходяться за 5 км від залізничної станції у Клевані 1 (чи 2) – в напрямку Ковеля (тобто зворотньому від тунелю). Орієнтиром най вам служить православна церква, що стоїть ліворуч над дорогою. Костел знаходиться на протилежній стороні, замок відразу ж за нею по найближчій до споруди з трьох стежок. Всередину костелу ми не втрапили, як це зазвичай буває – закрито, а замок… Від замку там лишилися мур і міст. Будівлі всередині зведені в значно пізній час, і скоріше всього слугували госпіталем під час війни. (Принаймні це наші здогадки, оскільки інформацію про замок ми не шукали). Побачене пригнічує. Вийшовши на дорогу ми відразу сіли в маршрутку і поїхали до Рівного (26 км – як кричали дорожні знаки – ми їхали годину). Рівне – місто дуже зелене із власним ставком, але дивитися там нічого, тож заздалегідь плануйте як будете проводити в ньому час. Чи заплануйте подорож до наближених до Рівного міст, де є що глянути.

Стислий опис як дістатися тунелю ( Київ – Клевань як доїхати/ Киев – Клевань как доехать):

Клевань – пгт Рівненської області ( Клевань Україна / Клевань Украина)

Потяг 363/364 Київ-Ковель до станції Клевань ( прибуває о 5:18 ранку).

На вокзалі перейти колії і рухатися в зворотньому напрямку постійно забираючи ліворуч по стежці хвилин 10. Відразу вийдете до потрібного місця. Дочекайтеся сходу сонця і насолоджуйтеся, але будьте обережні: тепловоз чатуватиме)))

болотце
болотце
тунель
тунель
паравозік

Клевань Украина

Мандрівник : Юлія Вронська
Портал мандрівника