Заготовка: Сушим рибу

Якщо вам не смакують, або набридли рибні консерви в походах. Або більш вірогідна причина, вам не хочеться носити зайву вагу та потім займатись утилізацією консервних банок. Тоді ця стаття стане вам в нагоді.

Ми дамо відповідь на наступні питання :
– яку рибу краще використовувати
– як сушити рибу

 Ми радимо для заготовок обирати морську рибу: скумбрія, тунець, сайра…  Викликано це тим, що морська риба зручніша в обробці та має менше кісток.  Але, якщо ви любите річну рибу, або маєте до неї вільний доступ, можете сміливо робити заготовки з неї.

Далі приводимо таблицю енергетичної цінності деяких видів риби, з розрахунку на 100 г. ваги.

НайменуванняБілкиЖириБуглеводиКкал
Скумбрія18,711,90181
Тунець2310101
Сайра18,6120182
Сардина20,69,60169

Наведемо деякі цифри, по  вазі  сирого та готового продукту (скумбрія):

СтадіяВага
Заморожена1500 г.
Підготовлена / очищена940 г.
Готовий сухий продукт240 г.

Отже отримуємо готовий продукт з енергетичною цінністю близько 540 Ккал на 50 г. ваги (скумбрія)

Готова сушена риба має товарний вигляд та зберігає смакові якості. Можна вживати як в сирому вигляді (як таранку),  а також додавати в каші, супи (прекрасно відновлюється).

Середня вартість мороженої риби варіюється від 25 -40 грн за 1 кг. 

Для заготовок ми радимо використовувати електросушки, за помірну ціну ви отримуєте економний багатофункціональний прилад для заготовки різноманітних продуктів. Середня вартість приладу 350 грн.  Також можна сушити в духовці (з прикритими дверцятами, щоб виходила волога), але часу це може зайняти більше та й по витратах електроенергії виходить не надто вигідно.

Отже сушим рибу.

1. Заморожену рибу потрібно розморозити.  Відділити голови та хвости.  Зробивши  розрізи вздовж хребта та пуза риби, очистити від всіх нутрощів та кісток хребта і ребер. Як результат, ви повинні отримати чисті філейні шматочки (2 з кожної рибини).

2. Далі філе потрібно промити від проточною водою та обтерти, промокнути  рушником або серветками від зайвої вологи. На дно миски, каструлі насипати сіль однорідним шаром та вкласти першу порцію риби, і засипати таким самим (однорідним) шаром солі. Процедуру повторити для всіх наступних закладок риби. Основне завдання рівномірно покрити шматочки риби сіллю з двох боків.

3. Вкриту сіллю рибу поставити в холодильник  на 1- 1,5 доби. Якщо виділяється багато вологи, періодично її зливати.

4.  Після того як риба всоліла, очистити від зайвої солі (можна промити). Далі філе потрібно розрізати на шматочки середнього розміру.

Викласти для сушки в прилад або ж на деко духовки.

Процес сушки займе від 5 до 8 годин залежно від риби та моделі сушилки.
І ваша рибка готова (:

Хай ваше життя під рюкзаком буде смачнішим!!!

 

 Портал мандрівника