Марморош, як отримати пропуск

Якщо ви плануєте мандрівку на Марморош, вам неодмінно потрібно отримати всі документи для дозволу. Часто виникають питання  “як отримати дозвіл на перебування в прикордонній зоні” та “який саме порядок отримання дозвільних документів”. Далі ви знайдете повну інформацію  про отримання пропуска .

Марморошський хребет лежить у відомстві  двох прикордонних загонів, Мукачівського та Чернівецького. Тож, якщо ваша подорож проходить не лише в районі ПІМ, і ви плануєте проходити до г. Стіг і далі на Шибене або Чивчини,  вам необхідно отримувати два дозволи.  Якщо ж ви плануєте лише підйом на ПІМ або похід в районі хребта Довгий та Межипотоки -  Міку-Маре  дозвіл потрібно отримувати лише в Мукачівському загоні.

Порядок отримання перепусток:

  1. В 14-денний строк (7-10-денний строк допустимо)  відправити  заяву на перебування в прикордонній зоні / смузі до відповідного прикордонного загону.  Заяви краще відправляти  факсом або ж звичайним листом. В заяві краще вказувати перебування саме в  прикордонній смузі, адже це дозволить пересуватись безпосередньо кордоном. Прикордонна зона – це території прилеглі до кордону, з таким дозволом ви не матимете права виходити на маршрут по хребту.
  2. Зателефонувати на заставу та дізнатись чи отримала ваша група дозвіл. Зазвичай ця процедура проходить досить оперативно, за кілька днів ваші документи можуть уже бути готові.
  3. Перед початком маршруту обов’язково  потрібно зайти на заставу, та отримати перепустки і зареєструвати групу.  Якщо ваш маршрут лежить в межах двох прикордонних загонів,  перепустку ви отримуєте лише на початку маршруту, прикордонники в точці вашого виходу будуть знати про перебування вашої групи на маршруті та проблем не виникне.

 Мукачівський прикордонний загін

Факс: (03131)-2-12-61 (довідки за цим же номером)
Закарпатська обл. м. Мукачеве, вул. Недецеї, 45, 89600
Керівник : підполковник Філіпчук Ю.Л.
Зразок заяви 

Чернівецький прикордонний загін

Факс: (0372)-59-19-51
Для довідки, просити з’єднати з прикордонним загоном (0372)-59-19-00
Керівник : підполковник Крук Олександр Іванович
Зразок заяви 

 Важливі моменти:

  •  З 2011 року після  міжнародного інциденту (туристи загуляли на7 км в Румунію)  введена обов’язкова умова наявності  GPS навігатора або супровід провідника.
  •  Для всіх членів групи є обов’язковим наявність документів, паспорт громадянський  або закордонний.
  •  Робочий мобільний телефон для екстреного зв’язку. Також група повинна буде щоденно надсилати СМС повідомлення про місце перебування та стан групи на маршруті.

Радимо не відкладати процедуру оформлення документів в до останнього моменту і ваша мандрівка пройде так як ви плануєте.

 Портал мандрівника