Озеро Івор

Озеро Івор – це маловідоме, затишне і дуже гарне озерце, що лежить в цирку Близниці та Жандармів. Прикрите хребтом від зайвих очей воно зберігає природну красу та чистоту. 

 

Драгобратське  (інша назва — Івор) — озеро льодовикового походження в Українських Карпатах. Лежить на висоті 1600 м над р. м., в улоговині видовженої форми, що серед північних схилів гори Близниці, у межах Рахівського районну Закарпатської області. Довжина озера 55 м, ширина 21 м, площа 0,1 га. Глибина до 1,2 м. Береги складаються з морени. Живиться ґрунтовими й атмосферними водами. Вода прозора, слабо мінералізована. Дно вкрите сірим мулом. Береги заростають осокою. З іхтіофауни трапляються лише мікроскопічні ракоподібні. Об’єкт туризму.

“Географічна енциклопедія України”

Легенда говорить, що озеро Івор то сльози чарівної гуцулки. Яка закохала в себе, а може й самі закохались, двох братів. Брати любили один одного не менше ніж красуню і не могли обрати ані хто поступиться, ані хто втратить кохання. І гуцулка загадала дістати чарівну квітку  з крутих схилів Близниці (можливо мова іде про Едельвейс) і хто знайде ту квітку тому вона і буде. Брати стрімголов помчали на гору вириваючи живе каміння. Брати побачили загадану квітку і помчали до неї крутим схилом. Молодший поліз коротшим та більш небезпечним шляхом, але оступився і завис на підступному камінні. Старший брат забувши про квітку, змагання, гуцулку кинувся рятувати брата, але скеля не витримала двох  і вони зірвались.  Дівчина, що побачила, загиблих через її примху братів, заридала від горя.  Несилах спинитись вона наповнила озеро своїми слізьми та померла від туги.  Так і виникли назви Драгобрат  та Івор. Жандарми що прийшли розслідувати трагедію, окам’яніли побачивши молодих людей. Відтоді вони стережуть спокій всіх хто приходить до Близниці

Але хай вас не лякає трагічна легенда.  Озеро Івор неймовірно гарне та затишне місце, що ідеально підходить як для відпочинку, так і для біваку. Поблизу озера є  рівні, зручні місця для постановки намету.  Власне озер два, але яке з них Івор незрозуміло (напевно більше). Єдиним недоліком  озера є те, що воно розташовано в цирку Близниці , що зазвичай перетворюється в аеродинамічну трубу,  вітер може задувати безперестанку.

Дістатись до озера можна з турбази Драгобрат. До озера іде ґрунтова  дорога, яка перетворюється в стежку  перед останніми підйомами до озера. Також на озеро можна вийти від лижних підйомників, траверсуючи жандарми. Якщо ви плануєте підйом на Близницю Івор буде для вас ідеальною стоянкою, адже з озера іде стежка на вершину.

Місце дійсно дуже зручне та ідеально підходить для стоянки, але зауважте що на прилеглих територіях озера  відсутні “дрова” для розведення багаття. Рубати та різати жереб заборонено, тож будьте сумлінні та користуйтесь пальниками!!! Знищення рослинності (жерепу) наносить непоправної шкоди!!!

Озеро Івор на диво чистий куточок Карпат , тож ставтесь до нього з повагою і насолоджуйтесь краєвидами.