Водоспад Гук (Горгани)

Водоспад Гук  або Женецький водоспад отримав свою назву від місцевого населення, за  гуркіт який створюють нестримні води потоку Женець. Ця назва досить розповсюджена для Карпат, але Женецький водоспад вартий уваги і ви в жодному разі не пошкодуєте що обрали саме цей Гук.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
фотоwww.zoomi.com.ua
 

Водоспад  складається з одного потужного скиду води, висотою в 15 метрів. Інтенсивність водоспаду залежить від  опадів.   Споглядати його ви можете як з верхньої, обладнаної оглядової  площадки, так і підійти безпосередньо до  скиду воду. Якщо  вам захочеться освіжитись  в крижаній воді, Гук надасть вам таку можливість.  Красу водоспаду доповнюють неймовірні геологічні пласти викривленої форми.

Водоспад  розташований неподалік Микуличина, приблизно 10 км,   дістатись до нього можна як “на колесах”,  так і пішки. Від КП Женець до Гука близько 5 кілометрів, дорога хороша, переважно асфальтована.  Шлях до водоспаду дуже пейзажний  та не залишить байдужим навіть бувалих туристів.  Маршрут ідеально підійде як для піших прогулянок, радіальних виходів,  так і для велопокатушок.

Зауважимо, що в дощову погоду ґрунтові ділянки дороги досить сильно розмиває і рухатись по “багнюці” стає досить складно. Також неминучою є велика кількість відвідувачів водоспаду. В вихідні дні  нескінченний потік туристів нагадує паломництво до культових місцин.

Водоспад доступний цілий рік  і кожної пори року він особливий. Тож якщо ви маєте можливість прокласти свій маршрут через водоспад Гук, ви  не пошкодуєте.

Найближчі туристичні об’єкти:
– гора  Хом’як
– хребет  Явірник