Озеро Бребенескул

Бребенескул – це найвище озеро України, яке можна вважати “еталоном” карпатського, гірського озера. Закрите цирком Бребенескула та Гутин-Томнатика воно виглядає справжньою райською місциною.

Озеро льодовикового походження у Рахівському районі Закарпатської обл. Лежить між головним хребтом масиву Чорногора і г.Гутин Томнатик, на висоті 1801 м. Довжина 134 м, ширина 28-44 м, глибина до 2.8 м. Озеро овальної форми. Береги круті, високі, з кам’яними осипищами. Живиться атмосферними опадами та грунтовими водами. Вода чиста, слабомінералізована. Дно підвищується у сх. напрямі, на глибині вкрите сірим мулом. Трапляються мікроскопічні ракоподібні. Об’єкт туризму.

 Географічна енциклопедія Україн

 

Озеро Бребенескул – це ще один культовий об’єкт Чорногірського хребта. Щороку безліч туристів зупиняються на озері, і їх можна зрозуміти, адже це одне з прекрасніших місць в українських Карпатах.

На озері може розташуватись до півсотні наметів. З водою немає жодних проблем, але ми не радимо набирати воду в озері. Біля моренного язика на схилах Гутин-Томнатика (на фото ближче до верхнього лівого кута) є прекрасне джерело/потічок.

Як і на Несамовитому на озері відсутні дрова. Рубати та різати жереб заборонено, тож будьте сумлінні та користуйтесь пальниками!!! Знищення рослинності (жерепу) наносить непоправної шкоди!!!

В сонячну погоду вода в озері прогрівається до 12-15 градусів, і ви можете освіжитись, поплавати в тихих водах.

Недоліком Бребенескула як місця для біваку є його розташування. Хребет закриває озеро високим цирком, тому сонце зникає на Бребенескулі раніше всього та виходить значно пізніше . Тож можливо буде заздрісно , оскільки найближчі схили залиті сонячним теплом а вам прохолодно в тіні. Також зауважимо, що на озері дуже часто сідає погана погода.

Дістатись до озера зручніше всього з хребта Чорногора.
– з боку Гутин-Томнатика до озера веде чітка стежка (спуск займе близько 20 хвилин)
– інший вихід з траверса гори Бребенескул, комфортна мороненно-грунтова стежка починається за г. Менчул (близько 30хв.).

Ми не можемо оминути увагою проблему “сміття” на озері. Доступність озера, зручність та популярність призводять до  засмічення прилеглих територій та самого Бребенескула. Сумлінних туристів замало та їхніх потуг у прибиранні території недостатньо, щоб впоратись з масовим “хамським” підходом відпочивальників та деяких туристів.  Ми дуже просимо всіх не байдужих прибирати не лише своє сміття, а й не полінуватись і забрати щось після “недолюдей”  без совісті та поваги до природи. ДЯКУЄМО!!!

Насолоджуйтеся красою озера та ставтеся до нього з повагою.