Озеро Несамовите

Несамовите щедро обдаровує нас краєвидами. Зустріти схід сонця на озері, або провести його на Туркулі  (від озера підніматись близько 20-30 хвилин, ваш чай навіть не встигне охолонути:) Вас напевно причарує тиха гладь озера, де ви зможете набратись сил, емоцій та вражень.

Озеро льодовикового походження у Рахівському районі  Закарпатської області. Лежить на схилі г.Туркул масиву Чорногора на висоті 1750 м . Довжина 88 м, ширина 45 м, площа 0.3 га, глибина до 1.5 м. Улоговина видовженої форми. Пн. береги обмежені низьким моренним валом, уздовж південних – кам’яні осипища. Живиться переважно атмосферними опадами. Взимку замерзає. Дно озера біля південних берегів вкрите валунами, у пн. частині поширені піщано-мулисті відклади. Частково заростає осокою. Об’єкт туризму.

“Географічна енциклопедія України”
озеро несамовите

Несамовите – це одна з перлин Чорногори, що поступається висотою розташування лише о.Бребенескулу.  Закрите хребтом, Несамовите одне з самих улюблених місць для туристичних стоянок на Чорногорі. Влітку в хорошу погоду тут може одночасно стояти до сотні наметів.  Місце дійсно дуже зручне та ідеально підходить для стоянки, але зауважте що на прилеглих територіях озера  відсутні “дрова” для розведення багаття. Рубати та різати жереб заборонено, тож будьте сумлінні та користуйтесь пальниками!!! Знищення рослинності (жерепу) наносить непоправної шкоди!!!

З водою на Несамовитому звісно немає проблем (: , але ми не радимо набирати воду з озера, краще скористатись джерелом на схилі поблизу.  Джерело зі смачною водою знаходиться на відстані близько 100 м. від озера.

Легенди говорять, що озеро отримало свою назву саме через свій характер. Потривоживши води озера ви можете розгнівати духів на накликати непогоду. Тож кинувши камінчик в тиху воду бо навіть пірнувши в неї, ви можете накликати проблем на свою туристичну голову(:

Дістатись до озера можливо двома шляхами:
– з боку хребта, скинувши близько 150м висоти
– з боку бази “Заросляк”,  дорога до озера займе близько 3 годин. Дорога за біо. стаціонаром переходить в чітку (дуже натоптану) стежку. Стежка дуже гарна, переважно проходить лісом,  місцями відкриваються прекрасні краєвиди. Переважно набір висоти дуже плавний або взагалі  відсутній, лише перед Несамовитим є сильний набір.  В районі біо. стаціонару можна вийти на верхній траверс, він менш популярний та досить зарослий жерепом ( час руху суттєво збільшується), але разом з цим він дуже пейзажний.

Ми не можемо оминути увагою проблему “сміття” на озері. Доступність озера, зручність та популярність призводять до  засмічення прилеглих територій та самого Несамовитого. Сумлінних туристів замало і їхніх потугів у прибиранні території недостатньо, щоб впоратись з масовим “хамським” підходом відпочивальників та деяких туристів.  Ми дуже просимо всіх не байдужих прибирати не лише своє сміття, а й не полінуватись і забрати щось після “недолюдей” без совісті та поваги до природи. ДЯКУЄМО!!!

Насолоджуйтеся красою озера та ставтеся до нього з повагою.