Східні (південні) Горгани

Східні  Горгани – це частина українських Карпат, що лежить між населеними пунктами Бистриця (надвірнянська) з заходу,  Яремчею  та  Микуличеном зі сходу.  Основні хребти цієї частини масиву Горгани – це Добвушанка, Синяк, Явірник.

Найвищі вершини східних Горган:

  • Довбушанка (1754 м)
  • Ведмежик ( 1736 м)
  • Малий Горган (1592 м)
  • Синяк (1665 м)
  • Хом’як (1542 м)

Вершини та хребти Горган – “моренні поля”, нагромадження брил пісковику. Перехід між зоною лісу, та кам’яними схилами щільно зарослі жерепом.  На верхів’ях хребтів практично відсутня рослинність, лиши невеликі острівці жерепу. Каміння рясно поросле лишайниками, що придає морені  зеленого кольору. Стрибати зеленим камінням однозначно веселіше.

Вода в Горганах  є лише  в зоні лісу, числені потічки, струмочки, джерела. На верхів’ях  вода відсутня, тому перед виходом на хребет варто запастись водою.

Хребет Довбушанка

Переважна більшість маршрутів на цей хребет починається з селища Бистриця. Зауважимо , що прямого сполучення Івано-Франківськ  -  Бистриця, не існує. Потрібно робити пересадку в Надвірній. Росклад руху маршруток Надвірна – Бистриця дивіться в розділі ____. З Бистриці до вершини Ведмежик, веде кілька маршрутів.  Дорогою можна вдосталь наїстись ожиною та чорницею ( друга половина серпня), ближче до вершин, брусниці. Маркування хребта Довбушання, лишає бажати кращого. Хоча орієнтування досить просте варто бути уважним.

Зручні місця для стоянки є внизу спуску з Довбушанки, неподалік новобудов.

Хребет Синяк  та гора Хом’як 

Більш популярна частина масиву.  Дістатись хребта зручно з Микуличина, Паланиці/Буковеля, а також з хребта Довбушанка. Підходи зручні, маркування дуже хороше. Навіть на хребті є кам’яні стежки.  Також варто відвідати водоспад Гук , зауважимо що в святкові та вихідні дні людей поблизу водоспаду ДУЖЕ багато.

Найбільш зручні місця для біваку на полонині поблизу гори Хом’як. На схилах Хом’яка є джерело (зелені маркери від підйому ) .

Хребет Явірник

Цей хребет краще підходить для одноденних прогулянок  з Яремчі. Маркування та стежки закінчуються поблизу г.Женець.

Східні Горгани – це дуже гарний куточок українських Карпат. Неодмінно варто виділити кілька днів свого часу та поринути в первозданну красу гір. Верхів’я хребтів вкриті мореною, що вимагає пильності та хорошої координації. Тож краще одягати надійне взуття, бажано з жорсткою підошвою та хорошою фіксацією стопи.

При розрахунку руху по маршруту, варто враховувати специфіку масиву. При пересуванні по морені ви витрачаєте більше часу. Підходи  щільно зарослі жерепом, стежки є не скрізь (практично відсутня поблизу Ведмежика). Підйоми та спуски досить круті, тому розраховуйте ходовий день, щоб ніч вас не застала на спуску.

Мандруйте, насолоджуйтесь життям та природою Карпат.