Ретро фото українських Карпат

Мандруючи стежками Карпат, милуючись величними краєвидами ми напевно відчуваємо те, що поєднує безліч поколінь які мешкали в цих неймовірних місцях. В наш час змін та надто активного прогресу, ми тікаємо на віддалені вершини, щоб відчути єднання з природою. Та світ змінюється і на жаль Карпати змінюються разом з ним.  Якби хотілось зазирнути на Чорногору,  Горгани аби якийсь інший гірський масив років  300 тому.  Побувати в тих диких, сповнених містики Карпатах, без нав’язливої цивілізації та прогресу. Дізнатись про суворий побут гуцулів відчути всі складнощі та радощі їхнього життя. Звісно це  можливо лише за надмірно живої уяви, але на щастя ми маємо можливість переглянули чудові світлини, якім майже 100 років.

Ми пропонуємо вам чудову збірку ретро  фотографій українських Карпат  та гуцулів зроблених Миколою Сеньковським.
Молодий полтавчанин, що закінчив кадетський корпус в Пітері за фахом фотограмметрія (визначення розмірів,  форм та  положення об’єктів за фотографіями), був командирований на західну Україну як військовий фотограф,  напевно тоді і закохався в Карпати. Після поразки УНР та окупації радянською владою західних земель, фотограф емігрував в Польщу  та оселився в  Жєб’ї (сучасній Верховині).
В Верховині Сеньковський одружився з місцевою вчителькою та продовжив працювати за фахом. Фотографував пейзажі Карпат та колоритних місцевих жителів.  Найбільшим визнанням таланту фотографа стало гран-прі на виставці в Парижі 1931 р. за фото роботу  ”Стара гуцулка”.

Насолоджуйтесь чудовими світлинами Карпат та горян.

Величезна подяка   proidysvitза створену колекцію.
МАНДРУЙТЕ!!!