Трекінгові палки

Мандри та походи завжди пов’язані з великими фізичними навантаженнями та травматизмом. Але є в спорядженні така річ, що відчутно покращить ваше життя, – це трекінгові палки.

Трекінгові палки (трекинговые палки)

Неодмінно повинні бути в списку спорядження кожного туриста. Вони захистять вас від травм і падінь, а також збережуть ваші суглоби. Всі мандрівники та туристи мають “професійну хворобу” – хворі колінні сугоби. Ми нещадно експлуатуємо свої організми та стираємо суглоби “в нуль”, тому використання телескопічних палок є майже обовязковим.  Напевно, ніщо не зможе зберегти ваші коліна на спусках окрім як друзі наші довгі, палки. Завжди знаходяться противники використання трекінгових палок, але ми наполегливо радимо не звертати увагу на коментарі типу: “вони тільки заважають”, ” не відчув ніякої різниці” та безліч інших. Ці думки можуть виникати в разі індивідуальних особливостей, а частіше просто по необізнаності або невеликому досвіду. Переважна більшість туристів обирають трекінгові палиці!!!  Цей інвентар працює і відпрацьовує кожну копійку, яку ви на них витратите. І якщо ви вагаєтесь, і хтось вас переконав, що вони вам не потрібні, позичте у знайомих або візьміть на прокат у пару походів, і ви будете здивовані як швидко до них звикните  та відчуєте всі переваги використання палок-”ковилялок”. На сьогоднішній день існує безліч торгових марок, які пропонують різні варіанти трекінгових палок.  Підібрати палки під свій бюджет та потреби досить просто.

Як вибирати трекінгові палки ?

Можна виділити кілька основних принципів вибору:
- Вартість палок пропорційна якості. Відомі та авторитетні бренди туристичного спорядження  (Black Diamond, Leki, Petzl) випускають високоякісні палочки,  які не підведуть вас в складних умовах та довгі роки служитимуть вам вірою і правдою (600-1000 грн/пара). Якщо ви часто мандруєте та плануєте походи в високі гори (Кавказ, Алтай…) краще одразу обирати якісні трекінгові палки.   Звісно і більш бюджетні версії (400-600 грн./пара) теж служитимуть вам довго і по зручності мінімально поступатимуться більш дорогим, але різниця все таки є. Якщо ви не плануєте складних і тривалих  походів, то вам можуть підійти і бюджетні палки вартістю близько 300 грн. за пару. Багато туристів роками ходять з дешевими палками, навіть в високі гори, і не мають з ними проблем, але тут швидше фактор “фарту” ніж закономірність, адже в бюджетних моделях використовуються простіші матеріали та комплектуючі.

- Комплектація палок. Звертайте увагу щоб в комплекті палок були кільця різного розміру. Маленьким діаметром 5-6 см для “літа”, та великі 10-12 см для снігу. По можливості, обирайте моделі зі змінними наконечниками.

- Комфортність. Рукоятка палки повинна зручно лежати в вашій долоні, а темляк (стропа, яка одягається на зап’ясток)  має бути широким та не натирати. Зручно ходити з моделями, в яких є м’який темляк. Матеріал рукоятки бажано щоб був м’яким, бувають моделі з пластиковими, “паралоновими” чи пробковими ручками. Обирайте моделі максимально для вас зручні, якщо якась дрібничка вам муляє або натирає, то в поході це може перетворитись в значний дискомфорт.

- Кріплення. Трекінкогові палки  мають телескопічну будову, складаються, зазвичай, з трьох секцій. Саме в місцях кріплення секцій і є саме слабке місце.  Існує безліч систем кріплення секцій, практично кожен виробник патентує свої. Загалом, можна виділити внутрішні та зовнішні системи. Обидві здатні тримати великі навантаження, але прийнято вважати, що зовнішні більш надійні та тримають більшу вагу. Ми не будемо влаштовувати лікбез по кріпленням, цю інформацію ви з легкістю знайдете на сайтах туристичного спорядження або дізнаєтесь від консультантів магазинів.  Зауважимо, що саме  для бюджетних моделей кріплення секцій є критичним параметром, і  при великих навантаженнях секції можуть почати складатись.

Які трекінгові палки вибрати?

Це питання особистих вподобань та бюджету, але  ви можете скористатись ще такою порадою. Для людей з вагою тіла 70 кг та більше краще обирати більш якісні, дорогі моделі, які напевно зможуть багато років витримувати на собі вагу туриста з рюкзаком. Людям з вагою до 55 км можна сміливо брати більш бюджетні моделі, які не менш надійно працюватимуть, ніж дорогі.

Трекінгові палки дуже зручний та функціональний предмет, ви зможете їх використовувати не лише як ходове спорядження, а й як стійки для тенту або намету, ну і, в крайньому випадку, з них можна робити ноші для перенесення потерпілих, травмованих (сподіваємось так вони вам не знадобляться). Також сноубордисти часто використовують телескопічні палки для пересування на рівних ділянках, не відстібаючи дошки. До того ж, трекінгову палку можна використовувати як штатив-монопод для фотоапарату, існують моделі з вмотованим болтом (різьбою) або можна самостійно модифікувати палочку для таких цілей.

Мандруйте безпечно, бережіть суглоби!!!
Гарних вам краєвидів та хорошої погоди!!!
Фотографії   www.zoomi.com.ua  !!!