Кишенькове харчування ” кармашка”

 

Повноцінне харчування в туристичному поході має надзвичайно велике значення. Основними складовими раціону туриста звісно є сніданок та вечеря. Часом завхози навіть балують групи обідами. Але в цій статті мова ітиме про «кишенькове харчування».

Кишенькове харчування варто сприймати швидше як докорм, ніж основний раціон. В повній мірі витрати енергії в походах досить важко відновити. Зазвичай «убійні» вечері  вдовольняють потреби туристів, та сніданки, як правило, бувають досить легкі, або ж не досвідчені туристи не можуть в себе затовкти ранкову порцію каші чи макаронів. Як результат, через кілька  ходових годин починає відчуватись голод, а згодом і втома. Іти за таких умов задоволення сумнівне. Дочекатись  обіду / перекусу  стає важко, адже вони  плануються після 3-4 переходів (45-50 хвилин ходу під рюкзаком + 10-15 хв. відпочинку). Та  й  в повній мірі відновити запаси енергії на перекусах неможливо. Тому ми радимо завжди включати в туристичну розкладку «кармашку».

Що ж таке «кишенькове» харчування – індивідуальний пайок, що видається черговими кожному учаснику походу під час сніданку, кожен турист може скористатись «кармашкою» тоді, коли відчуває потребу, не орієнтуючись на  групу. Не виключенням є явище, коли «кишенькове харчування« накопичується в рюкзаках туристів, але це в жодному разі не означає, що від нього варто відмовлятись або не видавати порцію тим у кого запаси і так величезні.

Кишенькове харчування – це багаті вуглеводами та жирами продукти, що можуть досить швидко підживити ваш організм.

Для кишенькового харчування можна виділити  кілька основних критеріїв

  • висока калорійність
  • мала вага / компактність
  • зручність вживання « на ходу»

Ми радимо включати в кишенькове харчування наступні продукти

  • Сухофрукти
  • Горіхи
  • Солодощі

1. Сухофрукти – це одні з найбільш багатих вуглеводами продуктів, вони також містять безліч корисних мікроелементів та вітамінів, що позитивно впливатимуть на ваше самопочуття. З огляду на ваш смак ви можете обрати : фініки, курагу, родзинки, чорнослив, сушені банани

ТАБЛИЦЯ КАЛОРІЙНОСТІ

НайменуванняКкал/ 100 г.
Курага
234
Родзинки262
Курага227
Чорнослив242
Фіники271

З досвіду саме фініки є найбільш популярним серед мандрівників  докормом.
Денна порція на одну особу становить близько 50-70 г.

 

2. Горіхи, як і сухофрукти, безперечно корисний додаток до вашого раціону.
Обирайте улюблені  та варіюйте : арахіс, грецькі (лущенні), фундук, кешью, мигдальні, …

ТАБЛИЦЯ КАЛОРІЙНОСТІ

Найменування Ккал / 100 г.
Арахіс сушений 611
Грецькі горіхи648
Мигдаль645
Фундук704
Кешью633

Денна норма  на одну особу  становить 30-50 г.

 

3. Солодощі -  маються на увазі різноманітні цукерки типу карамель або іриски, желейки,  ми дуже не радимо обирати шоколадні цукерки (окрім зимових походів).

ТАБЛИЦЯ КАЛОРІЙНОСТІ

НайменуванняКкал / 100 г.
Халва523
Карамель360
Ірис407
Цукерка коровка378

Денна порція 4-5 цукерок на особу ( 30-40 г.) Також дуже добре брати халву в індивідуальній фасовці або фасувати  самостійно.

Тож додавши до вашого раціону «кишенькове харчування» ви  зможете відновитись та пройти весь запланований маршрут без підспівувань вашого шлунку та відчуття  втоми.
Одна порція «кармашки» дасть вам 500-700 Ккал.

Як приклад порція кишенькового харчування включає.

НайменуванняКкал / порція
Фініки190
Мигдаль300
Карамель140
630

Якщо у вас є час та натхнення, пропонуємо вам ознайомитись з статтею про виготовлення власних енергетичних батончиків.

Мандруйте смачно!!!!