Острів Джарилгач

Якщо ви любите дикий відпочинок на морі та безлюдні пляжі, острів Джарилгач стане одним з ваших улюблених місць.

Джарилгач ( Джарылгач )

Це безлюдний острів в Чорному морі. Розташований поблизу Скадовська, він простягається на 42 кілометри з заходу на схід, омивається водами Чорного моря та Лиманом.  Джарилгач – це довжелезний піщаний пляж, чисте море та відчуття усамітненності.
Острів має сповнене легенд минуле. На території острову знайдено поселення неоліту та бронзової епохи. Але найбільш цікавими є легенди та міфи про цей острів. Так  згідно міфу про Ахіла, після перемоги над ворожим флотом легендарний воїн влаштував на острові змагання з бігу  та кінні перегони. Інший міф оповідає, що острів утворився коли непокірний Ахіл, намагався наздогнати (щоб одружитись) жрицю Артеміди, Іфігенію. Дівчина поклялася в вірності богині, і радше кинулась в море, ніж віддалась воїну, Артеміда, рятуючи свою жрицю, кидала їй під ноги пісок, так і утворилась багатокілометровий острів. Цим міфам, острів завдячує назвою “Біг Ахіла”.

2

Острів Джарилгач  має цінність не тільки як об’єкт туризму, а й як екосистема. На острові зустрічаються комахи та тварини занесені в Червону книгу України та Європи: махаон, мурашиний лев, бражник малий та інші комахи, а також
великий тушканчик та степовий тхір  серед тварин.  На острові водиться безліч  гризунів,  до того ж можна зустріти благородних оленів, муфлонів, єнотовидних собак, лисиць, зайців та безліч інших тварин. Острів має статус орнітологічного заказника. Більше інформації про флору та фауну острова можна знайти в книзі “Скадовск и скадовчане” О. Лиховид.

Бівак на острові можна влаштовувати на всій його території. Острів прекрасне місце для любителів дикого відпочинку. Ідеально чисте море, безлюдні піщані пляжі та практично повна відсутність людей.  Але туристів чекають наступні ускладнення:
- практично повна відсутність дрів (потрібно брати пальник)
- проблеми з прісною водою, джерела є поблизу маяка
- велика кількість комарів та мошки (потрібно брати москітні навіси, репелент)

Джарылгач

Дістатись острова Джарилгач можна двома шляхами:

- з Скадовська на острів вас доправлять паромом або можна орендувати катер.
- з селища Лазурне на острів можна перейти пішки через вузьку протоку  (ширина близько 200 м глибина від 20 – 150 см ) іти краще не на пряму, а дугою.

View прохід на острів in a larger map
Розповідають, що поблизу селища Лазурне  недалеко від протоки на  острові є зибучі піски. Кілька років тому, там загинули двоє парубків, які рятували дівчат. БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ!!!

Острів Джарилгач – прекрасне місце як для пасивного, так і активного відпочинку…. Бігти вздовж моря, займатись єдиноборствами, плавати  або просто мирного засмагати…  будь-яка забаганка в цій райській місцині.

 


View Джарилгач in a larger map