Дениші

Дениші – це місце, де можуть відвести душу альпіністи та скелелази, як досвідчені, так і початківці. Але не варто сприймати Дениші, виключно, як скелелазний масив. Це магічне місце, де ви зможете, крім скель, насолодитись прогулянками кленовим лісом, купанням в Тетереві і навіть відвідати архітектурні пам’ятки.

Дениші найбільш відомі як  скелелазний масив, тому розглянемо саме цей аспект  детально. Гранітні скельні виходи мають висоту до 25 м.  Прокладено безліч маршрутів  складністю від 5а до 7а.  Два великих скелелазних сектора  та два малих мають наступні марковані маршрути.

Назва
категорія
Назва
категорія
Остров пасхи
7a
Всему свое время
6c
Ред бул
6a
Книжка
6b
Гошка
6b
Старик
5a
Мокрая щель
5a
Реинкарнация
6a+
Женская  балда
6a+
Трембита
6b
Мужская балда
6c
Мольфар
6c+
Правая балда
6b
Чугайстер
6b
Пробка
5a+
Скунс
5c
Бутылка
5a+
Печень врага
6a
Блин
5a
Говорун
6a
Авангард
5b
Белая ворона
6b
Семерка
6a
Без обид…
6c
Шлямбурка
6b
Вдох
6c
Шепот монаха
6b
Пауза
6c
Косая щель
6a
Медленный
6a
Киль
6b+
Выдох
6a
Правый киль
6b
Нинзя Чебурашка
6a

Всі маршрути мають точки як для верхньої ( два кільця скріплені ланцюгом), так і для нижньої страховки (шлямбура ).

Всі маршрути мають точки як для верхньої (два кільця скріплені ланцюгом), так і для нижньої страховки (шлямбура).

Скелелазний масив розташований на березі річки Тетерів, трохи нижче дамби. Прекрасна природа, спів пташок та лязгання карабінів нададуть вам сил та сповнять ваш відпочинок особливими емоціями. Поблизу масива можна ставити  намети як на нижній, так і на верхній ділянках. Неподалік наметового містечка є джерело з водою, потрібно пройти близько 200 метрів від повороту на дамбу по дорозі до санаторію (ліворуч).

В літній період на водосховищі, утвореному дамбою, можна сміливо плавати, а також  стрибати зі скель висотою в 5-7 метрів. Після побудови дамби та затоплення основного гранітного масиву з води виглядають лише верхні частини скель, такі як “голова дельфіна”.

Для любителів архітектури теж є де відвести душу. Ви можете відвідати руїни палацу цукрового магната Терещенка. Якщо  у вас буде час та бажання, ви також можете відвідати Тригірський монастир.

Зауважимо одну деталь,що Дениші варто відвідувати майже весь рік. Кожної пори це місце відкриється своїми неповторними фарбами. Одного разу, відвідавши масив восени, ви ніколи не забудете жовтогарячих кольорів…

Дістатись Денишів можна на маршрутці, що відправляється від  залізничного вокзалу (кінцева), маршрутка їде до санаторію ”Дениші”,  а вам потрібно просити зупинитись біля скель або дамби. З Києва на Житомир маршрутки відправляються від м.Житомирська  (вартість 45 грн.).


Переглянути Скелі на карті більшого розміру
 

фото Кирил Соколов

Приємних вам подорожей!!!
Та нових вражень!!!