Озеро Апшинець

Дискусії про те, яке озеро в українських Карпатах найбільш мальовниче, ми вести не будемо. Всі мандрівники мають  своїх фаворитів, та дуже багато туристів свою перевагу віддають саме озеру Апшинець.

 Апшинець

Озеро льодовикового походження у Рахівському районі Закарпатської області.  Лежить на південно-західному схилі масиву Свидовець на висоті 1487 м  Довжина 126 м, ширина 100 м, площа 1.2 га, глибина до 3.3 м. Улоговина видовженої форми з невисоким моренним валом. Південно-західна частина озера зайнята осоково-сфагновим болотом. Живиться переважно водами струмка, що впадає у зх. частину озера. Витікає р. Апшинець. Вода чиста, прозора, її температура у червні +10°, +13°. Взимку замерзає. Дно рівне, мулисте, біля берегів трапляються валуни. З рослин поширені осока, підбілик альпійський, сфагнові мохи; фауна представлена окремими видами мікроскопічних ракоподібних. Входить до Апшинецького заказника. Об’єкт туризму.

“Географічна енциклопедія України”

Озеро Апшинець лежить на початку хребта Апшинець, чому і завдячує своєю назвою. Та безліч туристів називають озеро –  Трояска, як і гору на схилах якої розташоване озеро (так само як і з озером Догяска).

Поблизу озера є джерело/потічок з чистою водою, що робить перебування ще більш комфортним. На озері безліч зручних  місць для встановлення намету. Нижче озера починається зона лісу і можливо зібрати невелику кількість дров, але задля вашої зручності ми радимо користуватись пальниками. Озеро – це маленький райський куточок, бівак на якому буде незабутнім.

Дістатись озера  ви зможете як з хребта (чітка однозначна стежка) та і вздовж річки Апшинець  (дорога починається від  старого/колишнього стаціонару  університету ім. Т.Шевченка)

Також звертаємо вашу увагу на проблему сміття на озері… Ми дуже просимо всіх не байдужих прибирати не лише своє сміття, а й не полінуватись і забрати щось після “недолюдей”, без совісті та поваги до природи. ДЯКУЄМО!!!

На останок пропонуємо вам переглянути чудові фото  озера від  www.zoomi.com.ua
Насолоджуйтесь)

 

 

Мандрувати легко!!!
Прекрасних вам краєвидів!!!